Visočani bolji od ekipe iz Goražda

kk visoko kk gorazdeU okviru petog kola košarkaške A-2 lige grupa Jug, KK “Visoko” je na domaćem terenu ugostio ekipu “Goražda”. Tokom čitavog meča igrači koje predvodi trenerski dvojac Aždajić-Ašlama diktirali su tempo te na kraju slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 86:62. Na poluvremenu je visočki tim vodio sa 44:32, da bi meč prelomio odličnom igrom u trećoj četvrtini. Visočki igrači su igrali timski, tako da je svaki pojedinac imao veliki doprinos u ovoj pobjedi.

Nakon petog kola KK “Visoko” ima učinak od tri pobjede i dva poraza, što ih dovodi do treće pozicije na tabeli. U narednom kolu visočka ekipa je trebala igrati protiv ekipe “Thundersa”, no kako je ta ekipa odustala od takmičenja, KK “Visoko” će biti slobodan, dok u sedmom kolu na domaćem terenu dočekuje ekipu “Sparsa”, jednog od glavnih kandidata za ulazak u viši rang.