Novi fantastičan uspjeh bh. košarkaša: Kadetska reprezentacija BiH se plasirala u finale EYOF-a pobjedom nad Njemačkom

Kadetska reprezentacija naše države je napravila još jedan veliki uspjeh naše košarke! Naime, oni su pobjedom nad Njemačkom rezultatom 80:70 osigurali plasman u finale EYOF-a 2015., koji se ovih dana održava u glavnom gradu Gruzije, Tbilisiju.

Naši momci su od prve minute zaigrali odlično i pokazali da će biti vrlo težak protivnik za Nijemce. Prva četvrtina je završena rezultatom 30:20 za našu reprezentaciju. Na poluvremenu smo imali prednost rezultatom 43:33.

Treća četvrtina je presudila. Naši momci su je sjajno odigrali i u posljednjih deset minuta imali prednost rezultatom 62:42.

Ipak, Njemačka se u jednom trenutku uspjela vratiti na samo četiri poena zaostatka, a rezultat je glasio 71:67. Naši momci igraju sjajno i prave seriju od 7:1, te ulazimo sa prednošću od 78:68 u posljednje minute ovog meča. Do kraja smo ga na rutinski način priveli.