Amel Tuka 3. mjestom u finalu potvrdio i 3. mjesto u ukupnom poretku Dijamanstke lige

Najuspješniji bosanskohercegovački atletičar na 800 metara Amel Tuka večeras je u finalu Dijamantske lige u Briselu osvojio 3. mjesto sa vremenom 1:45,45.

Naš najbolji atletičar, ujedno i najbolji u svijetu u 2015. godini u svojoj disciplini, Amel Tuka večeras je u Briselu trčao finale Dijamantske lige sa najboljim atletičarima ove sezone.

Trku je otvorio taktički kao i uvijek te se do posljednjih 300 metara zadržao na 11. poziciji.

U završnici je sjajnim sprintom uspio da sa 11. pozicije pređe 3. mjesto kojim je i završio večerašnju trku koja je ujedno bila i posljednja u ovoj sezoni za našeg bh. atletičara.

Također, ovom bronzom u finalnoj utrci Tuka je osvojio i 3. mjesto u ukupnom plasmanu Dijamantske lige, što je zaista sjajan rezultat ovog mladog atletičara iz BiH.