Kadeti BiH deklasirali Moldaviju i izborili elitni krug kvalifikacija

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine se plasirala u elitni krug kvalifikacija za odlazak na EP. Izabranici selektora Sakiba Malkočevića su danas u okviru drugog kola kvalifikacija deklasirali domaću selekciju Moldavije sa 5:0. BiH je povela u 18.minuti golom Dadića, sedam minuta kasnije je Perić povisio na 2:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku još tri gola u mreži Moldavije, na 3:0 je povisio Veladžić u 46.minuti, 4:0 je bilo u 65.minuti kada pogađa Smajić, a konačni rezultat je postavio Veladžić svojim drugim golom u 74.minuti. Nakon dva kola BiH ima maksimalnih šest bodova i u posljednjem kolu igra protiv Ukrajine koja je danas pobjedila Estoniju i ima dva boda manje.