Nurkiću rekord NBA karijere, Denver pobjedio

Košarkaši Denver Nuggetsa slavili su sinoć na domaćem parketu protiv San Antonio Spursa rezultatom 102:98. U meču koji ni za jednu ekipu nije predstavljao veliki rezultatski značaj Nuggetsi su poveli 24:18 nakon prve dionice. Ipak, sljedećih 12 minuta je pripalo gostima iz Texasa pa Spursi na odmor odlaze sa dva poena prednosti (53:51).  Domaći sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i u trećoj četvrtini okreću rezultat u svoju korist. Spursi su u posljednjih 12 minuta učinili sve da se vrate u meč, ali nisu uspjeli. Nuggetse je do trijumfa vodio fantastični Jusuf Nurkić sa 21 košem te devet skokova za 34 minute na parketu. On je bio i najefikasniji igrač na meču uz Tima Duncana koji je postigao isti broj poena za gostujuću ekipu.