Manchester United finalista FA kupa

Fudbaleri Manchester Uniteda prvi su finalisti FA kupa.
Crveni đavoli u polufinalu savladali su Everton sa 2:1. U sjajnoj atmosferi Vemblija, imali su više sreće. Everton je do vođstva mogao već u 4. minutu, ali je udarac Lukaku sa gol linije izbacio kapiten Manchester Uniteda, Vejn Runi.
Kazna za taj promašaj stigla je u 37. minutu kada je bivši igrač karamela, Maruan Felaini doveo Manchester United u vodstvo od 1:0. U 57. minutu Fosu Mensah prekršajem je zaustavio Barklija i dosuđen je jedanaesterac.
Najstrožiju kaznu u gol nije pretvorio Lukaku, istakao se sjajni David de Hea. Petnaest minuta prije kraja, Everton stiže do izjednačenja, autogolom Smolinga.
Da utakmica ne ode u produžetke pobrinuo se Marsijal u trećoj minuti sudijske nadoknade. U finalu, Manchester United igrat će protiv boljeg iz duela Kristal Palas – Votford koji je na programu danas.