Košarkaši BiH pretrpjeli katastrofu u Rusiji

Košarkaška reprezentacija BiH doživjela je katastrofalan poraz na startu kvalifikacija za odlazak na EP. Na gostovanju u Permu je protivnik bila selekcija Rusije i u prvom poluvremenu su izabranici selektora Mulaomerovića igrali solidno i na početku su imali i osam poena prednosti, dok se na odmor otišlo sa prednošću našeg tima od 35:34. Potpuni pad je uslijedio na početku drugog poluvremena kada naši košarkaši nisu postigli poen punih šest minuta, što Rusi koriste i dolaze do 16 poena prednosti nakon trećeg perioda igre. U posljednjem periodu potpuni raspad sistema i na kraju Rusija slavi sa velikih 29 poena razlike, 83:54. BiH je bila oslabljena neigranjem Mirze Teletovića pa je odgovornost preuzeo Jusuf Nurkić koji je ostvario duble-duble učinak sa 19 poena i 15 skokova, a dvocifren je bio još samo Milošević sa deset poena. Kod Rusa najbolji Kulagin sa 17 poena, a Mozgov je postigao 14. Naredni meč naša košarkaška reprezentacija igra u subotu u Sarajevu protiv selekcije Švedske.