Bosna – Zrinjski 27:23 (10:12)

RK Bosna ZrinjskiKSC“Mladost“ Gledalaca: 300. Sudije: Goran Paleksić i Vedran Ilić (oba Doboj). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Sedmerci: Bosna 3(1), Zrinjski 3(2). Isključenja: Bosna 8 min, Zrinjski 10 min.

BOSNA (V): En.Sirćo (11 odbrana, 1 sedmerac), Žiga (1 odbrana), Limo, Imamović, Mimić 8(1), Spahić, Hrnjić, Balta 5, Imamagić, Zečević, Bečak, Buljina 3, Lončar 4, Burić, Travančić 4, Čabaravdić 3. Trener: Mirza Handžić

ZRINJSKI: Paradžik (11 odbrana, 1 sedmerac), Anđelić (1 odbrana, 1 sedmerac), Šakota, Marić, Lukić 3, Orlović 7(2), Kožulj 2, Bošnjak, Rikić, Sarajlić 7, Puljić 1, Babić, Marić, Mandić 3, Doko, Šoljić. Trener: Lazar Raguž

Na otvaranju sezone odmah jedna vrlo stresna i teška utakmica za Bosnu, koja je na kraju ipak završila pobjedom visočkih rukometaša. Ekipa Zrinjskog je ocjenjena kao jedna od slabijih u ligi, pa se pobjeda nametala kao imperativ, a možda je upravo to bio razlog nervoznog i lošeg početka. Gosti iz Mostara sredinom prvog dijela vode 2:6, Bosna uspjeva preokrenuti na 8:7, ali na odmor sa prednošću ipak ide Zrinjski. U drugom dijelu uglavnom izjednačena utakmica sa stalnim minimalnim vodstvom gostiju, a onda konačno u posljednjih deset minuta Zrinjski pada, a Bosna igra puno bolje i serijom od četiri gola u periodu od osam minuta bez gola Mostaraca, dolazi do nedostižne prednosti. Pobjeda je ostvarena, ali ostaje i puno briga kako pobjeđivati kada u Visoko dođu nešto jači protivnici. U sljedećem kolu Bosna je opet domaćin i igrat će protiv Krivaje.