3. kolo Lige 6 za prvaka BiH: Sloga – Bosna 37:34 (17:20)

Sudije: SenadKamberović (Živinice) i Mevludin Šabić (Gračanica)
Delegat: DušanPopović (Banja Luka)
Sedmerci: Sloga 2 (0), Bosna 6 (3)
Isključenja:Sloga 2, Bosna 2 minuta

SLOGA: D. Stojanović, Mandić, Anisimov 7, Ternovoy 12, Pijetlović 5,Ðokić 1, Stanković, Madžarević 4, Ristić, B. Stojanović 7, Panić 1,Pavlović, Toskoski 4 odbrane, Damjanović 10 odbrana. Trener: VojislavRađa.
BOSNA: Hadžić 13 odbrana, Maslo, Zečević, Vražalić, Hurem 9, Čakić 6,Halilbegović 2, Sirčo 9 (2), Mušinbegović 2, Šahinović 4 (1), Huseljić,Selimović 2, Mimić, Memija 5 odbrana. Trener: Zdenko Antović.

Sjajnu rukometnu predstavu su dobojskoj publici predstavilidrugoplasirana i trećeplasirana ekipa Lige. Derbi je opravdao epitet.Bila je to maštovita, lepršava i efikasna igra oba protivnika, aneizvjesnost je trajala sve do 56. minute. Kao po već nekoj ustaljenojtradiciji u utakmicama ovih protivnika u Doboju, prvi dio susreta jepripao Visočanima. Ali već početkom nastavka momci Voje Rađe dolaze doporavnanja (22:22), a nedugo zatim i do vodstva. No, ni Visočani senisu dali nadigrat sve do pet minuta pred kraj, kada golovima odličnihUkrajinaca Anisimova i Ternovoya Sloga dolazi do najveće prednosti(35:32) što rutinski održava do kraja. Pomenuti bekovi domaće ekipe suu svakom odlučujućem napadu preuzimali odgovornost na sebe i jasno semogu proglasiti igračima utakmice. Bosna je bodove izgubila zbogsporosti svojih igrača u odbrani.
Iako je meč proglašen derbijem i nosio je određenu važnost za obaprotivnika, mora se istači fer i sportska igra, a sudije dobiti dobruocjenu.