Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Niz je nastavljen, Bosna – Budućnost 2:1

Stadion Luke. Gledalaca: 500. Sudija: Jakov Tabak(Tomislav Grad) 7,5. Pomoćnici: Marko Petrić (Odžak) i Ilija Matošević (Usora). Delegat: Himzo Nazdrajić (Mostar). Strijelci: 1:0 Lelo (56) 2:0 M.Džafić (73-jedanaesterac) 2:1 Alibašić (90). Žuti kartoni: Halilović i Teskeredžić (Bosna), Čergić i Alibašić (Budućnost). Igrač utakmice: Mirza Čakić (Bosna) 8,5.

BOSNA: Šabić 7, Kamberović 7,5, Hrustanović
7, M.Džafić 7,5, Provalić 7,5, Tajić 7, Cana 7( od 71. A.Džafić 6,5), Čakić 8,5( od 76. Galić -), Teskeredžić 7, Halilović 7, Lelo 7,5( od 71. Vranešić -). Trener: Jusuf Čizmić.

BUDUÆNOST: Husić 7, Suljić 5,5, Čolić 6, Vuković 5,5, Husanović 6, Čergić 5,5, Višca 5,5( od 85. Šarić -), Softić 5,5( od 64. Alibašić 6), Haskić 5,5( od 76. Pirić -), Mujić 5,5, Ikanović 5,5. Trener: Munever Rizvić.

Bosna je uspjela nastaviti niz pobjeda na startu ove sezone i nakon odlične igre, pogotovo u drugom poluvremenu, savladati uvijek neugodnu Budućnost sa 2:1. Bila je Bosna puno bolja i u prvom poluvremenu, ali golovi su stigli u drugom dijelu. Prvi je na efektan način “škaricama” postigao Elvis Lelo, a drugi iz jedanaesterca M.Džafić, nakon što je u šesnaestercu oboren A.Džafić koji je netom prije toga ušao u igru. Nezaustavljiv je i veoma raspoložen na ovom susretu bio Mirza Čakić, dok je odbrana bila skoro besprijekorna. Jedan neoprezan prekršaj u trećoj minuti nadoknade je donio slobodan udarac za goste koji je iskoristio Alibašić i tako nažalost prekinuo sjajni niz Elbisa Šabića bez primljenog gola. Bosna je ostala lider na tabeli, a u sljedećem kolu gostuje kod Goška u Gabeli.