Turnir prekinut, Rampart pobjednik

Tradicionalni turnir u malom fudbalu “Visoko 2008”  završen u nedjelju navečer prekidom finalne utakmice. Naime, u finalu su se sastale ekipe Ramparta i Galerije Kovo, koje su u polufinalu bile bolje od MNK Orlić i NK Bosna. Međutim finalni meč nije završen zbog napuštanja terena ekipe Galerija Kovo, kod rezultata 2:1 za Rampart, 7 minuta i 10 sekundi prije kraja meča. Povod za napuštanje terena bio je crveni karton za Zajku Zebu, igrača Galerije Kovo, koji mu je dodijelio Siniša Zrnić. Teško je reći da li je crveni karton bio neophodan ili ne, ali je činjenica da je visočka publika odlukom glavnog sudije itekako bila nezadovljna, te ubacivanjem flaša i upaljača na teren jasno stavila do znanja da se ne slaže sa odlukom sudije Zrnića. U svakom slučaju, ekipa Ramparta, koja je na turniru igrala zaista odlično, na taj način ni kriva ni dužna, završila je na prvom mjestu, dok je treće mjesto pripalo ekipi NK Bosna, koje je bez borbe osvojila, jer se ekipa MNK Orlić nije pojavila na utakmici za 3. mjesto.

Inače, u poluvremenu finalne utakmice proglašeni su najbolji pojedinci turnira, pa je tako za najboljeg igrača proglašen Almedin Hota iz Galerije Kovo, najbolji golman je Tarik Brodlija iz Ramparta, a najbolji strijelac Mirza Džafić iz NK Bosna.