FOTO – “Dani otpora”: Nk Bosna 1992 – Nk Bosna 2009 1:4 (1:1)

Gradski Stadion:Luke. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Mirza Zubiæ(Visoko) 9. Pomočnici: Refik Alihodžiæ (Kralupi) 5, Dario Božiæ (Vareš) 5. Delegat: Smajoviæ Nusret (Visoko).

Žuti karton: -. Crveni Kartoni: Suljiæ (Bosna 1992) 65min. Strijelci: 0:1 Cana (16), 1:1 Kalajdžiæ (23), 1:2 Čabaravdiæ(52), 1:3 Mirza Džafiæ (55), 1:4 Lelo (61). Igrač utakmice: Vejsil Ašlama (Bosna 1992) 10.

BOSNA 1992: Džafiæ 9,5, Ašlama 10 (od 10. Frljak 9), Suljiæ 9,5, Seferoviæ 9 ( od 60. Laletoviæ 9,5), Provaliæ 9 (od 55. Jašarspahiæ -), Pašaliæ 9,5 (od 30. Semiæ 9), Memiæ 9,5,  Džaviti 7,5 (od 55. Dediæ 8,5), Kalajdžiæ 9,5 (od 46. Delahmetoviæ 9), Džafiæ E. 9,5 (od 67. Haliloviæ 8,5), Karačiæ 9,5 (od 50. Kantar 9,5). Trener: Asim Limo, Kuloviæ Faruk

BOSNA 2009: Bukviæ 7 (od 45. Smajiæ 9,5), Mustagrudiæ 8 (od
46. M.Džafiæ 9), Hrustanoviæ 8 ( od 50. Čabaravdiæ 8), Æehajiæ 8,5 (od 49. A. Džafiæ 9), Husiæ 8,5 (od 60. Čakiæ 9,5), Cana 9, Šeta 8,5 (od. 60 Puščul 8), A. Hodžiæ 8,5 (od 60. Teskeredžiæ 8,5), Kečo 8,5, Lelo 8,5, An. Hodžiæ 8,5. Trener: Jusuf Čizmiæ, Avdo Kurdija.

Odličnu utakmicu danas su odigrale ekipe visočke Bosne, ekipa iz perioda od 1992. godine, te ekipa koja trenutno čini prvi tim visočke Bosne. Susret je bolje otvorila ekipa Bosna 2009. koja na samom početku meča ima terensku inicijativu, te nekoliko poluprilika,da bi iz prve prave prilike u 16. minuti Cana doveo ekipu Bosne 2009. u vodstvo. Od te minute na terenu postoji i igra samo jedna ekipa, Bosna 1992. koja predvođena sa klupe sjajnim strategom Asimom Limom iz minute u minut steže obruč, a redaju se prilike, Semiæ u 20. minuti propušta sjajnu priliku, ali samo tri minute kasnije Bosna 1992. dolazi do pogotka preko Kalajdžiæa, koji rutinski matira nemoænog Bukviæa. Još nekoliko poluprilika sa obje strane do kraja poluvremena, ali je rezultat ostao nepromijenjen. U drugi dio utakmice Bosna 2009. ulazi puno svježija što im nakon samo 7 minuta igre donosi ponovo vodstvo preko Čabaravdiæa. U 10-oj minuti drugog dijela veæ je 1:3, a strijelac je Džafiæ Mirza, da bi konačnih 1:4 postavio Lelo u 61. minuti utakmice. Nakon toga se igra zaoštrila, a sudac Zubiæ opravdano i pored negodovanja sa klupe isključuje Suljiæa u 65. minuti nakon što je u gol šansi oborio Adnana Džafiæa. Možda i jedina sumnjiva situacija na inače ne toliko oštroj utakmici desila se u 80. minuti kada je nakon kornera Karačiæa, igrač Bosne 2009. Čakiæ u dva navrata namjerno povukao igrača Bosne 1992. Jašarspahiæa, ali se sudija nije odlučio za najstrožu kaznu.

Više fotografija sa ove utakmice pogledajte u sekciji “Foto korner”