Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Novi remi na domaćem terenu Časlav Zenita, Adnan Džafić zaigrao u drugom poluvremenu

alt

U derbiju začelja Češke druge divizije, u susretu u kojem su se sastali Časlav Zenit i ekipa Znojma nije bilo golova (0:0), tako da su domaćini, kolo prije kraja, propustili priliku da pobjedom obezbjede opstanak u ovom rangu takmičenja. Visočanin u dresu Časlava, Adnan Džafić, nije bio starter, ali je dobio na poluvremenu priliku od strane trenera Oldřich Abrháma i odmah, u nastavku meča, propustio dvije izgledne šanse pred vratima gostiju i to u 51 i 55 minuti susreta, ali je golman ekipe Znojma, Hruby, sa dvije sigurne intervencije, spasio svoju mrežu. Na kraju, sa ovim remijem, nogometaši Časlava, sami su sebi zakomplikovali situaciju u borbi za opstanak i to kolo prije kraja šampionata. Časlav Zenit se sada nalazi na 13 mjestu sa 13 osvojenih bodova, po 12 bodova su sakupili Kladno i Znojmo, dok je na posljednjem mjestu ekipa Hlučina sa svega 7 osvojenih bodova.