altBila je to još jedna utakmica nogometaša Bosne u kojoj su demonstrirali moć i pokazali da zaslužuju igrati u većem rangu. Ove subote je u Visoko stigla Stupčanica, ekipa koja je jesenas u Olovu minimalno  pobijedila Bosnu, a sada je došlo vrijeme za naplatu dugova. Od prve minute Bosna nije gostima dala disati, a kamoli igrati, pa su odmah uslijedile šanse i golovi. Šanse nećemo ni nabrajati, jer bi dugo trajalo, nego ćemo samo spomenuti golove. Seriju otvara Šeta u 5. minuti glavom, a onda kao da je Bosna odlučila davati golove svakih pet ili deset minuta. Na 2:0 je povisio Fočić u 10. minuti, 3:0 je u 20. minuti preko M. Džafića, a 4:0 u 25. minuti preko Puščula. Jedini gol za goste postiže igrač Bosne na posudbi u Olovu Semir Đip, ali je gol bio vrlo lijep i izmamio je aplauze malobrojne publike. Trener Fočić je već u prvom poluvremenu napravio sve izmjene i priliku je dao Bosninim nadama Muhamedu Džafiću i Eldinu Bešliću, koji su tako debitovali za prvi tim, te već iskusnom  Marku Galiću. I u drugom dijelu Bosna nastavlja svoju seriju, pa u 66. minuti opet zabija Fočić, koji u 80. minuti postiže i hat-trick za 6:1. Samo dvije minute poslije se upisao i Agić, a konačnih 8:1 postavlja upravo mladi Bešlić u posljednjim trenucima meča. Rutinska pobjeda Bosne sa pola snage i bez niza prvotimaca, te još jedan korak ka povratku u Prvu ligu. Naredne nedjelje Bosna gostuje u Doboju kod Kaknja.

{joomplucat:517 limit=15|columns=4}