Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Stadion „Luke“. Gledalaca: 300. Sudija: Sanel Silić (Cazin) 7. Strijelac: I.Džafić (77). Igrač utakmice: Amir Bekan (Bosna) 7,5.

BOSNA: Bekan 7,5, Mujezinović 6, Krajišnik 6, Hodžić 6,5, Hasanhodžić 6, Hodžurda 6, Arnaut 6(od 63. I.Džafić 7), Fočić 6, Čabaravdić 6(od 78.Ćesa -), Šiljak 6, Durmić 5,5(od 46.Puščul 6,5). Trener: Adnan Fočić.

GORAŽDE: Efendić 6,5, Čehaja 6(od 80.Jelić -), Huseinspahić 6(od 85.Oković -), Adžem 6, Šuntić 6, Drljević 6, Isaković 6, Čulov 6,5, Čakar 6(od 73. Geca -), Omanović 6,5, V.Džafić 6. Trener: Juso Drljević.

Nakon ove utakmice definitivno stoji konstatacija da Bosna igra bolje u gostima nego na svom terenu. Istina, više bodova je osvojeno u Visokom, ali i četvrti put od početka prvenstva, Bosna se muči u „Lukama“ i vrlo teško postiže golove. Jednom je bilo nerješeno, a tri pobjede su ostvarene minimalnom prednošću. Drugi put zaredom je Bosna pobjedila 1:0 golom u drugom poluvremenu, s tim da je ova partija protiv Goražda bila možda i najlošija. Nijedna ekipa do sada u Visokom nije uspjela stvoriti toliko prilika kao Goraždani, koji su u prvom dijelu zabili gol koji je poništen zbog ofsajda, a Bosna je ozbiljno zaprijetila tek jednom u akciji Čabaravdić-Arnaut. Na početku drugog poluvremena gosti imaju još jednu veliku priliku koju brani Bekan, pa zatim pogađaju i prečku. Bosna je napadački drugi dio odigrala bolje i bilo je izglednih situacija, prije svega preko Čabaravdića, međutim učinka nije bilo dok u igru nije ušao napadač Idriz Džafić. On je u 77.minuti nakon sjajnog ubačaja još jednog rezerviste Puščula, glavom matirao gostujućeg golmana za, ispostaviće se, novu pobjedu. Međutim, za nju se strahovalo bukvalno do posljednjih sekundi, jer je Goražde opasno prijetilo u finišu i golman Bekan je svojim intervencijama spašavao stvar. U narednom kolu Bosna gostuje u Gračanici kod ekipe Bratstva.

{joomplucat:694 limit=24|columns=4}