Jedva stigli na utakmicu, pa je onda izgubili

Rukometaši Bosne-Prevent su poraženi u meču drugog kola Premijer lige na gostovanju kod Dervente, ali možda čak i zanimljivije od same utakmice je ono što su visočki rukometaši doživjeli putem do Dervente. Naime, prvo se kod Zenice pokvario autobus kojim su putovali, a zatim se drugi koji je poslat kao rezervni, zapalio i prije nego što je stigao do mjesta gdje su stali rukometaši Bosne-Prevent. Rješenja su bila neki privatni automobili, pa je za Derventu na taj način poslata samo prva sedmorka koja bi počekla utakmicu, jer je prijetilo da Bosna-Prevent izgubi bez borbe sa 10:0 i još bude kažnjena oduzimanjem jednog boda, zbog nedolaska na utakmicu. Na kraju su svi nekako stigli, ali je meč počeo negdje oko 21:00 sati, umjesto u 19:00 sati kako je bilo planirano. Gostovanje je ionako bilo teško, nakon svega još i teže, pa ne čudi ni rezultat od 17:10 na poluvremenu za Derventu. U drugom poluvremenu je Bosna uspjela odigrati egal utakmicu, pa je završilo 31:24 za domaćina. Tako je Bosna-Prevent nakon svih usputnih pustolovina, izgubila prvi prvenstveni meč ove sezone, a u trećem kolu u Visoko dolazi ekipa Goražda.