Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Pobjeda protiv Stupčanice, Ćesa prešao u Mladost

nkbosna-zastavaDanas su nogometaši Bosne odigrali još jednu priljateljsku utakmicu i to je ujedno bila i generalna proba za prvo kolo novog prvenstva. Protivnik je na stadionu Luke bila ekipa Stupčanice iz Olova, a visočki nogometaši su slavili sa 2:0. Trener Fočić je opet malo rotirao, pa je Lukhodžić igrao lijevo, Frljak desno, a Raščić je bio u veznom redu. Nije bilo Čehajića, kojeg je zamjenio A.Hodžić, dok je u napadu od prve minute bio Čabaravdić, umjesto Ćese koji je napustio Bosnu i prešao u redove Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Mučila se Bosna u prvih pola sata, a onda su prebacili u brzinu više i puno bolje odigrali završnicu prvog poluvremena, kada su postignuti i golovi. Prvi je zabio I.Džafić nakon vrlo lijepe akcije, dok je drugi djelo M.Bajrića iz penala, koji je izborio Čabaravdić. U drugom poluvremenu je bilo puno izmjena i nije bilo prave igre, tako da se već nazire početni sastav i za subotnji meč protiv Azota.