4. kolo Lige 6 za rukometnog prvaka BiH:

Sudije: Alija Hasić i Vladimir Jović (oba Tuzla).
Delegat: Ahmet Šehanović (Tuzla).
Sedmerci: Bosna (V) 6 (3), Bosna (S) 6 (4).
Isključenja: Bosna (V) 10, Bosna (S) 12 minuta.
Crveni karton: M.Toromanović (Bosna – S) u 48. minuti – tri isključenja.

BOSNA Visoko: Hadžić 10 odbrana, Maslo, Zečević, Vražalić, Huseljić, Hurem 3, Čakić 6 (2), Halilbegović 2, Sirčo 9, Mušinbegović 3, Šahinović 4 (1), Selimović 2, Mimić, Memija.
Trener: Zdenko Antović.
BOSNA Sarajevo: Tahirović 19 odbrana, Sušić, Melić 1, Medžić, Ahić 2, Harmandić 5, Omerović, Mustafić 1, Stojanović 5 (4), Simonović 5, Toromanović 3, Omerčević, Divković 4, Beširović.
Trener: Halid Demirović.

Visočka Bosna je, po drugi put ove sezone, savladala imenjaka iz Sarajeva. Iako je Tahirović ponovo imao svoj dan, nije bio dovoljan novom-starom prvaku da nadvisi izuzetno kvalitetan i motivisan tim domaćina, koji je od prve minute krenuo „na glavu“.
Rezultat takve igre, prije svega u odbrani Visočana, je prednost od 7:3 u 13. minuti. U 16. je već bilo 9:4 nakon čega Demirović poziva svoje igrače na time out. No zeleni“ i nakon toga igraju odlično te u 24. minuti vode sa 14:8.
Period je to igre u kada Visočani naprosto dominiraju terenom i potižu „lake“ golove sa bekovskih pozicija i kontranapada.
Da se Sarajlije, nipošto, nisu mirile sa porazom, govori podatak da su do 27. minuta smanjili prednost protivnika na 14:12, a u 42. minuti prvi put na utakmici poveli (18:19). Ključni momenat je bilo treće isključenje nervoznog Toromanovića, nakon čega ekipa koja postaje kobna za sarajevsku Bosnu atraktivno baca goste na koljena.
Iako smo ove godine gledali i bolje duele ovih protivnika, meč mora dobiti visoku ocjenu za kvalitetu. Za ovjeru titule će “studenti” ipak morati sačekati neku drugu priliku.