Bosna – Međugorje 34:19 (18:12)

RK Bosna2013 2.jpgPretposljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva u Prvoj ligi Jug, donijelo je rukometašima Bosne novi derbi, ali ništa se nije promjenilo. Ni do sada neporaženi sastav Međugorja, nije uspio parirati mladom poletnom timu Bosne koji je od prve minute nametnuo svoj ritam i samo u jednom kratkom periodu prvog poluvremena, gosti iz Hercegovine su uspjeli zaprijetiti. Nakon desetak minuta je 8:3, ali u 20.minuti je samo 12:11 i to je bio posljednji trzaj Međugorja. Do poluvremena je već šest razlike, a onda u drugom dijelu prednost stalno raste na konačnih i velikih plus 15 i vjerovatno potvrda da će se Bosna nakon samo jedne sezone vratiti u društvo najboljih. Međugorje je bilo ekipa koja je izgledala opasno, a konačni rezultat ipak pokazuje ogromnu razliku u kvaliteti između Bosne i ostatka lige. Opuštanja naravno ne smije biti, a u posljednjem kolu prvog dijela, Bosna gostuje kod Veleža u Mostaru. Večeras se mora istaći golman Žiga sa preko 20 odbrana, ali i sjajna igra u odbrani, koja je protivnika u drugom dijelu ostavila na samo sedam postignutih golova.